• GLD má Talent 2023

• 13.06.2023 21:20
      • Druhý ročník podujatia GLD má Talent potvrdil, že sme postavili základ  prekrásnej tradícii, ktorá vytvára priestor prejaviť sa každému študentovi, ktorý sa okrem štúdia venuje aj rozvíjaniu svojho nadania.
      •    GLD má Talent 2023 - Talentová show Gymnázia Ladislava Dúbravu

Talentová súťaž našej školy sa konala 1. júna 2023 (od 8.15) v priestoroch koncertnej sály ZUŠ a bola vo veľkej miere pripravovaná študentskou radou, ktorej s organizáciou pomáhala pani profesorka Klára Šándorová. Podujatie štedro finančne podporila Rada Rodičov školy a roly moderátorky sa opäť profesionálne zhostila študentka Oktávy, Veronika Kelemenová. Na pestrofarebnom podujatí sa predstavilo celkom 23 úžasných súťažných čísel- nádejní mladí speváci a tanečníci rôznych žánrov, inštrumentalisti, divadelníci, no nechýbala ani karate show.

Päťčlenná porota-  pani riaditeľka Monika Sihelská, pani profesorky Anita Čoltková a Anita Balaskóová, pán profesor Adrián Hudák a bývalá študentka 4.A Chiara Fodorová, ktorá zastupovala študentov, po každom čísle individuálne zhodnotila výkony interpretov. V závere súťaže sa odobrala do súkromia, aby sa spoločne dohodla na výsledkoch. A mala naozaj neľahkú úlohu. Profesionálny sound, osvetlenie a špeciálne efekty súťaže zabezpečovala najmä technická genialita študenta Kvinty- Ronyho Fleischmana , bez ktorého by celé podujatie nemalo potrebné grády. O jedinečnú atmosféru sa postaralo fantastické publikum - študenti gymnázia a profesori, ktorí samozrejme tiež mali možnosť podporiť svojich favoritov a mohli hlasovať za Cenu obecenstva, ktorú vyhrala originálna Rea Reisz so svojou nezabudnuteľnou tanečnou kreáciou.

Víťazkami druhého ročníka súťaže sa stali študentky Kvarty a Tercie, Blanca Benkóczky, Andrea Štrbová a Vanessa Kéková , s náročnými tanečnými choreografiami. Na druhom mieste sa umiestnilo duo Ashley & Sam ( Nina Sehnalová, spev a Samuel Fehér, gitara), ktorí svojim spracovaním songu Billie Eilish – The 30th dojali publikum k slzám. Jedinečný Dominik Lošonský z tretieho miesta zaujal profesionálnou hrou na klavíri.

V závere podujatia divákov zabávala rocková kapela Sebók Band a nechýbala ani štipka autentického slovenského folklóru z nášho regiónu v podaní legendárneho Krpčiarika v závese s veľmi obľúbeným venčekovým belgickým tancom.

Štýlová prehliadka talentov mala veľmi pozitívnu odozvu. Študenti týmto podujatím krásne oslávili Deň detí a už sa všetci veľmi tešíme na 3. ročník súťaže.