Odovzdanie novej telocvične do užívania

14.04.2023 23:14
      Trnavský samosprávny kraj vo štvrtok 13. apríla 2023 slávnostne otvoril novú telocvičňu pri Gymnáziu Ladislava Dúbravu v Dunajskej Strede, ktorého je zriaďovateľom. Moderné športovisko v areáli školy bude slúžiť študentom, ako aj obyvateľom mesta Dunajská Streda a okolitých obcí.

Objekt telocvične pozostáva z dvoch častí, a to z hracej plochy a sociálnej časti. Hracia plocha, šatne so sprchami, ako aj sociálne zariadenia pre študentov a študentky a miestnosť so športovým náradím sa nachádza na prízemí. Na vrchnom poschodí vznikla technická miestnosť, strojovňa vzduchotechniky a učebňa gymnastiky. V rámci projektu bol tiež upravený areál a vstup do budovy pre ľudí s telesným znevýhodnením.

„Nové športovisko na našej škole veľmi chýbalo, a preto som vďačná trnavskej župe za jej finančnú podporu pri výstavbe modernej a kvalitnej telocvične. Som presvedčená, že nová telocvičňa prispeje k skvalitneniu štúdia na škole a k zlepšeniu podmienok na výchovu nových športových talentov. “ uviedla riaditeľka Gymnázia Ladislava Dúbravu v Dunajskej Strede Monika Sihelská.

Župa do výstavby novej telocvične investovala celkovo sumu vo výške 950-tisíc eur, pričom na tento projekt získala dotáciu z Fondu na podporu športu, a to vo výškeviac ako pol milióna eur.

Aktuálne snímky o telocvični

11.07.2022 23:49
      Aktuálne snímky o telocvični

Výstavba novej telocvične

08.07.2022 19:30
      Výstavba novej telocvične
      Prebieha výstavba modernej telocvične pri Gymnáziu Ladislava Dúbravu v Dunajskej Strede. Vznikne priamo v areáli školy, kde doteraz študenti žiadnu nemali. Pre študentov, učiteľov aj širšiu verejnosť vznikne v areáli školy atraktívna hracia plocha, učebňa gymnastiky a zázemie so šatňami.

Projekt z FNPŠ

08.07.2022 19:31
      Projekt "Telocvičňa Gymnázium Ladislava Dúbravu, Smetanov háj 285/8, Dunajská Streda" je podporený z verejných zdrojov poskytnutých Fondom na podporu športu. Príspevok schválený v roku 2022 na základe výzvy na predkladanie žiadostí o poskytnutie príspevku v rámci programu "Výstavba, rekonštrukcia a modernizácia športovej infraštruktúry" číslo 2021/004 v sume 520 193,90 €.

Kraj začal s výstavbou novej telocvične v Dunajskej Strede

08.07.2022 19:28
      "Dnes sme spustili výstavbu telocvične pri Gymnáziu Ladislava Dúbravu v Dunajskej Strede, do ktorej investujeme skoro 867-tisíc eur. Moderné športovisko prepojíme s už existujúcim objektom v areáli školy. Verím, že nová hracia plocha, šatne, sociálne zariadenia, ale aj miestnosť pre gymnastiku vytvoria moderné športovisko pre študentov, ale aj pre širšiu komunitu v Dunajskej strede,“ uviedol trnavský župan Jozef Viskupič počas slávnostného štartu stavebných prác v utorok 25. januára 2022.

„Pokračujeme v realizácii rozsiahleho plánu na rozvoj športovej infraštruktúry vo všetkých siedmich okresoch Trnavského kraja. Dnes sme spustili výstavbu telocvične pri Gymnáziu Ladislava Dúbravu v Dunajskej Strede, do ktorej investujeme skoro 867-tisíc eur. Moderné športovisko prepojíme s už existujúcim objektom v areáli školy. Verím, že nová hracia plocha, šatne, sociálne zariadenia, ale aj miestnosť pre gymnastiku vytvoria moderné športovisko pre študentov, ale aj pre širšiu komunitu v Dunajskej strede,“ uviedol trnavský župan Jozef Viskupič počas slávnostného štartu stavebných prác v utorok 25. januára 2022.

Odovzdanie staveniska úspešnému uchádzačovi, ktorý vzišiel z verejného obstarávania, OSP Danubius DS, s.r.o., prebehlo v decembri 2021. Odvtedy prebehli prípravné práce. Plánovaný koniec výstavby novej telocvične je v decembri tohto roka.

Objekt telocvične bude pozostávať z dvoch častí, a to z hracej plochy a sociálnej časti. Hracia plocha, šatne so sprchami pre študentov a študentky a miestnosť so športovým náradím sa bude nachádzať na prízemí. Na vrchnom poschodí vznikne technická miestnosť, strojovňa vzduchotechniky a učebňa gymnastiky.

Kraj začal s výstavbou novej telocvične v Dunajskej Strede - TTSK (trnava-vuc.sk)