• Kraj začal s výstavbou novej telocvične v Dunajskej Strede

• 08.07.2022 19:28
      • "Dnes sme spustili výstavbu telocvične pri Gymnáziu Ladislava Dúbravu v Dunajskej Strede, do ktorej investujeme skoro 867-tisíc eur. Moderné športovisko prepojíme s už existujúcim objektom v areáli školy. Verím, že nová hracia plocha, šatne, sociálne zariadenia, ale aj miestnosť pre gymnastiku vytvoria moderné športovisko pre študentov, ale aj pre širšiu komunitu v Dunajskej strede,“ uviedol trnavský župan Jozef Viskupič počas slávnostného štartu stavebných prác v utorok 25. januára 2022.
      • „Pokračujeme v realizácii rozsiahleho plánu na rozvoj športovej infraštruktúry vo všetkých siedmich okresoch Trnavského kraja. Dnes sme spustili výstavbu telocvične pri Gymnáziu Ladislava Dúbravu v Dunajskej Strede, do ktorej investujeme skoro 867-tisíc eur. Moderné športovisko prepojíme s už existujúcim objektom v areáli školy. Verím, že nová hracia plocha, šatne, sociálne zariadenia, ale aj miestnosť pre gymnastiku vytvoria moderné športovisko pre študentov, ale aj pre širšiu komunitu v Dunajskej strede,“ uviedol trnavský župan Jozef Viskupič počas slávnostného štartu stavebných prác v utorok 25. januára 2022.

Odovzdanie staveniska úspešnému uchádzačovi, ktorý vzišiel z verejného obstarávania, OSP Danubius DS, s.r.o., prebehlo v decembri 2021. Odvtedy prebehli prípravné práce. Plánovaný koniec výstavby novej telocvične je v decembri tohto roka.

Objekt telocvične bude pozostávať z dvoch častí, a to z hracej plochy a sociálnej časti. Hracia plocha, šatne so sprchami pre študentov a študentky a miestnosť so športovým náradím sa bude nachádzať na prízemí. Na vrchnom poschodí vznikne technická miestnosť, strojovňa vzduchotechniky a učebňa gymnastiky.

Kraj začal s výstavbou novej telocvične v Dunajskej Strede - TTSK (trnava-vuc.sk)