• READYCON 2022

• 05.11.2022 09:37
      • ReadyCon Slovensko 2022 je najväčšia online udalosť pre stredoškolákov o budúcnosti trhu práce a trendoch vo vybraných odborných oblastiach. Naša škola prijala pozvanie na toto podujatie ako výzvu a zapojili sme sa tiež.

• 27. októbra 2022 si tak 92 našich študentov z vyšších ročníkov pozrelo a vypočulo krátke prednášky expertov z rôznych odvetví a mnohých popredných organizácií na Slovensku. Študenti sa rozdelili do skupín podľa záujmu a dozvedeli sa novinky z oblasti zdravotníctva, financií, stavebníctva, obchodu a služieb, informačných technológií a elektrotechniky. Najviac ich oslovili vystúpenia mladých zamestnancov, ktorí svojím úspešným životným príbehom môžu motivovať stredoškolákov, aby nadobudli tie kľúčové kompetencie, ktoré im pomôžu obstáť na rýchlo sa meniacom trhu práce.

Podujatia tohto typu vnímame ako prínosné, nakoľko je dôležité venovať mimoriadne veľkú pozornosť všetkým aktivitám, ktoré smerujú k tomu, aby sa študenti, dozvedeli čo najviac o smerovaní trhu práce, aktuálnych trendoch a mohli zodpovedne a lepšie robiť kariérne rozhodnutia. Uľahčí im to výber vysokoškolského odboru a pomôže pri uplatnení sa vo svete práce.