• USMERNENIE: Prihlášky a prijímacie skúšky na stredné školy a osemročné gymnázia

Minister určuje termín podávania prihlášok na štúdium na stredných školách zákonným zástupcom žiaka riaditeľovi základnej školy do 15. mája 2020. K prihláške nie je potrebné dokladať potvrdenie o zdravotnej spôsobilosti.

Riaditeľ základnej školy odošle prihlášku na strednú školu do 21. mája 2020. Na prihláškach na štúdium na strednej škole pre školský rok 2020/2021 (ID 056) nie je potrebné vyplniť potvrdenie o zdravotnej spôsobilosti.

Riaditeľ strednej školy zverejní údaje podľa § 65 školského zákona (ako napríklad počet žiakov, ktorých možno prijať do tried prvého ročníka, kritériá a ostatné podmienky prijatia na štúdium) do 28. apríla 2020.

Termíny prijímacích skúšok na stredné školy na overenie špeciálnych schopností, zručností alebo nadania (talentové skúšky) sa uskutočnia v rozsahu jedného kalendárneho týždňa najskôr jeden týždeň od odvolania prerušenia vyučovania. Pre jednotlivé stredné školy konkrétne termíny určia okresné úrady, odbory školstva v sídle kraja v spolupráci s riaditeľmi škôl.

Ostatné prijímacie skúšky do stredných škôl sa konajú v rozsahu jedného kalendárneho týždňa najskôr dva týždne od odvolania prerušenia vyučovania. Na nenaplnený počet miest pre žiakov, ktorých možno prijať do tried prvého ročníka, sa prijímacia skúška koná najskôr 23. júna 2020, najneskôr do 30. júna 2020.

zdroj: https://www.ucimenadialku.sk/usmernenia/prijimacie-pohovory-na-ss/

• OZNAM K HODNOTENIU

• Gymnázium Ladislava Dúbravu

Smetanov háj 285/8 | 929 01 Dunajská Streda | Slovenská republika

Vec: Oznam k hodnoteniu žiakov Gymnázia Ladislava Dúbravu

Riaditeľka školy oznamuje zákonným zástupcom hodnotenie žiakov stredných škôl v čase mimoriadnej situácie spôsobenej prerušením vyučovania v školách v 2. polroku školského roka 2019/2020 nasledovne:

• Výchovné predmety – výtvarná výchova, hudobná výchova, telesná a športová výchova budú hodnotené slovne ,,absolvoval/a“.
            • Etická výchova a náboženská výchova budú hodnotené slovne ,,absolvoval/a“.
            • V ostatných predmetoch v rámci záverečného hodnotenia bude využitá klasifikácia známkou.

V Dunajskej Strede dňa 17.4.2020

Mgr. Monika Sihelská

• Na základe rozhodnutia Ministerstva školstva školy zostávajú naďalej zatvorené od 30.03.2020 až do odvolania.