• iBobor 2022

• 17.11.2022 20:41
        • IKT - informačné a komunikačné technológie sú neoddeliteľnou súčasťou našich životov, iBobor to vie, a preto chce podporiť záujem a rozvoj počítačových zručností u mladej generácie. Súťaž chce iniciovať v deťoch využívanie IKT, posmeliť ich v intenzívnejšom a kreatívnejšom používaní moderných technológií pri učení sa.
        • MiniErasmus privítal aj našich študentov

• 16.11.2022 08:00
        • Čo ma baví? Čím by som sa rád zaoberal po štúdiách? Neviem, ako si mám predstaviť svoju budúcnosť? Vedel by som si predstaviť prežiť najbližšie roky môjho života ako študent vysokej školy? Čo budem robiť po vysokej škole?

To sú otázky, ktoré trápia stredoškolákov pred podaním prihlášok na vysoké školy a pred ukončením štúdia. Rozhodnutie o budúcnosti nie je ľahké...
        • READYCON 2022

• 05.11.2022 09:37
        • ReadyCon Slovensko 2022 je najväčšia online udalosť pre stredoškolákov o budúcnosti trhu práce a trendoch vo vybraných odborných oblastiach. Naša škola prijala pozvanie na toto podujatie ako výzvu a zapojili sme sa tiež.

• Energia z vesmíru

• 28.10.2022 17:53
        • O energii hovoríme stále. Solárne panely zachytávajú slnečnú energiu, spotrebiče v domácnosti vyžadujú elektrickú energiu, keď sa valí skala dole kopcom, povieme, že stráca potenciálnu energiu a získava kinetickú energiu. Energia je všade. Treba si však uvedomiť, že energia neexistuje izolovane, nemôžeme mať vrecko čistej energie, ktorú nalejeme do stroja a ten sa začne hýbať. Vždy je to energia niečoho, napr. kinetická energia vlaku, tepelná energia hrnca vriacej vody, či chemická energia uväznená v benzíne.

• Noc výskumníkov v Bratislave

• 18.10.2022 18:56
        • Naši najmladší študenti sa v posledný septembrový deň vybrali do Bratislavy, kde sa zúčastnili na 16.ročníku festivalu vedy, ktorý nesie názov Európska noc výskumníkov. Ide o veľkolepý projekt na podporu výskumu, vývoja a inovácií, ktorého cieľom je prostredníctvom pokusov a interaktívnych prezentácií ukázať, že za všetkými javmi okolo nás a dejmi v prírode sú vedecké vysvetlenia a princípy.