• Deň narcisov aj u nás

• 06.05.2022 21:03
      • Naša škola sa pravidelne aktívne zapája do charitatívnej zbierky s názvom Deň narcisov, nevynechali sme ju ani tento rok.

• Túto významnú zbierku organizuje občianske združenie Liga proti rakovine. Hlavným cieľom a poslaním tohto združenia je pomáhať onkologickým pacientom, ich rodinám a blízkym finančnou, ale aj psychosociálnou formou pomoci.

Deň narcisov sa v tomto roku konal už po 26. raz.

Tím našich dobrovoľníkov sme vo štvrtok, 28. apríla, mohli stretnúť nielen v škole, ale aj v uliciach Dunajskej Stredy. Ich úlohou bolo pripnúť malý žltý kvietok narcisu na oblečenie každému, kto ochotne a rád prispel do modrých pokladničiek označených logom organizátora zbierky a vyjadriť tak spolupatričnosť s ľuďmi bojujúcimi s touto zákernou chorobou.