• Projekt ENTER pre školy 2020 - Digitálna generácia

• 12.05.2021 14:25
      • Projekt ENTER  v spolupráci s Nadačným fondom Telekom pri Nadácii Pontis

Projekt ENTER  v spolupráci s Nadačným fondom Telekom pri Nadácii Pontis

Cieľom grantového programu je sprístupniť žiakom druhého stupňa základných škôl hravou, zaujímavou a interaktívnou formou svet digitálnych technológií a programovania prostredníctvom micro:bitov, ktoré môžu byť využité nielen na hodinách informatiky, ale aj na všetkých ostatných predmetoch pre ich praktické a variabilné využitie.

Naša škola, Gymnázium Ladislava Dúbrava, bola zaradená do projektu Telekom (Nadačný fond Telekom pri Nadácii Pontis), ktorý podporuje digitálne vzdelávanie na Slovensku. Vedenie školy vybralo triedu Kvartu na zúčastnenie sa v tomto programe, za účelom spestriť vyučovanie informatiky v tejto triede, umožniť žiakom objavovaním získať nové inovatívne vedomosti a využívať ich aj v iných predmetoch aj vo vyšších ročníkoch.

Vďaka projektu získala naša škola finančné prostriedky na zakúpenie micro:bitov , prostredníctvom  ktorých môžeme napĺňať ciele projektu na hodinách informatiky: pomocou praktických skúseností nadobudnúť zručnosti v programovaní a využitia programovania v praxi.