•

Naša škola bola založená 1.septembra 1948 a je teda najstaršou školou v Dunajskej Strede. Škola začala fungovať s jednou triedou a riaditeľom sa stal Juraj Huckel.

V začínajúcej triede bolo 25 žiakov rôznych vekových skupín so 4-5 ročným rozdielom.

Začiatky bývajú ťažké...

Viac sa môžete dozvedieť zo spomienok pána Eduarda Olgyaya, ktorý začal študovať na našej škole hneď nasledujúci školský rok  v roku 1949.

Gymnázium bolo potom zmenené na jedenásťročnú strednú školu, ktorá vznikla v roku 1953. Postupne z nej vznikla stredná všeobecnovzdelávacia škola a v roku 1969 bolo zriadené gymnázium so štvorročnou formou štúdia. V školskom roku 1994/95 bola zriadená ďalšia forma štúdia - osemročná so zameraním na cudzie jazyky.

Stará budova školy                                                                         Nová budova

Škola sídlila dlhší čas v spoločnej budove s Gymnáziom s vyučovacím jazykom maďarským na Námestí sv. Štefana. V januári 2006 sa presťahovala do zrekonštruovaných priestorov bývalej materskej školy na sídlisku Sever II. Prvýkrát vo svojej histórii má škola vlastné priestory, v ktorých môže lepšie rozvíjať svoje školské i mimoškolské aktivity.

Za polstoročie sa o rozvoj slovenského školstva v Dunajskej Strede zaslúžilo veľa vynikajúcich pedagógov. Medzi najzanietenejších priekopníkov slovenského školstva patril p. Pavel Senický, ktorý bol aj prvým riaditeľom slovenskej školy  v okrese Dunajská Streda.

Riaditelia školy:

Počas existencie gymnázia sa na zodpovednom poste riaditeľa vystriedalo viacero vynikajúcich pedagogických osobností:

1948 - 1953  Juraj Huckel

1953 - 1955   Karol Beck