• Energia z vesmíru

• 28.10.2022 17:53
        • O energii hovoríme stále. Solárne panely zachytávajú slnečnú energiu, spotrebiče v domácnosti vyžadujú elektrickú energiu, keď sa valí skala dole kopcom, povieme, že stráca potenciálnu energiu a získava kinetickú energiu. Energia je všade. Treba si však uvedomiť, že energia neexistuje izolovane, nemôžeme mať vrecko čistej energie, ktorú nalejeme do stroja a ten sa začne hýbať. Vždy je to energia niečoho, napr. kinetická energia vlaku, tepelná energia hrnca vriacej vody, či chemická energia uväznená v benzíne.

• Noc výskumníkov v Bratislave

• 18.10.2022 18:56
        • Naši najmladší študenti sa v posledný septembrový deň vybrali do Bratislavy, kde sa zúčastnili na 16.ročníku festivalu vedy, ktorý nesie názov Európska noc výskumníkov. Ide o veľkolepý projekt na podporu výskumu, vývoja a inovácií, ktorého cieľom je prostredníctvom pokusov a interaktívnych prezentácií ukázať, že za všetkými javmi okolo nás a dejmi v prírode sú vedecké vysvetlenia a princípy.
        • Ochrana človeka a prírody

• 08.10.2022 10:21
        • Prvý týždeň sme začínali účelovým cvičením, kde si naši študenti zmerali sily v jednotlivých disciplínach. Nechýbala topografia, zdravotná príprava, hod granátom, či tvorba plagátu.
        • GO GREEN 2022

• 04.07.2022 09:25
        • Piatok, 24.jún 2022, bol pre našu školu výnimočný. Pod záštitou Nadácie ZSE sme usporiadali celoškolské environmentálne podujatie s názvom Go Green.
        • GLD má Talent

• 08.06.2022 11:30
        • A veru nie iba jeden, ale hneď niekoľko! Posledný májový deň bol toho dôkazom. V koncertnej sále ZUŠ v Dunajskej Strede, sme všetci pekne oblečení obsadili svoje miesta a netrpezlivo sme čakali na našich spolužiakov, ktorí sa prihlásili do talentovej súťaže s názvom „Gymnázium Ladislava Dúbravu má talent“, aby nám ukázali, čo sa v nich skrýva.