• Začali sme netradične aktívne

• 29.09.2021 09:22
      • V piatok, 3.septembra 2021, za krásneho slnečného počasia sa uskutočnilo účelové cvičenie, ktoré otvoril pán Mgr. Cséfalvay a oboznámil študentov s programom dňa.
      • Účelové cvičenie začalo zdravotnou prípravou formou interaktívnej prednášky, ktorú pre našich študentov viedla pani PhDr. Dagmar Nagyová, riaditeľka územného spolku Slovenského Červeného kríža v Dunajskej Strede. Spolu so svojím tímom oboznámila študentov so všeobecnými zásadami prvej pomoci, či už pri ošetrení krvácania, poruchách dýchania, predviedli ako správne uložiť človeka do stabilizovanej polohy, či podať umelé dýchanie a masáž srdca.

V ďalšej časti si naši študenti prešli pripravenými stanovišťami, kde si overovali vedomosti z civilnej ochrany, topografie a zmerali sily so spolužiakmi v hode granátom. Druhý školský deň v novom školskom roku tak začali netradične aktívne. O tom, že to bol skvelý deň, svedčia i fotky vo fotogalérii.