• iBobor 2022

17. 11. 2022
          IKT - informačné a komunikačné technológie sú neoddeliteľnou súčasťou našich životov, iBobor to vie, a preto chce podporiť záujem a rozvoj počítačových zručností u mladej generácie. Súťaž chce iniciovať v deťoch využívanie IKT, posmeliť ich v intenzívnejšom a kreatívnejšom používaní moderných technológií pri učení sa.
      • MiniErasmus privítal aj našich študentov

15. 11. 2022
          Čo ma baví? Čím by som sa rád zaoberal po štúdiách? Neviem, ako si mám predstaviť svoju budúcnosť? Vedel by som si predstaviť prežiť najbližšie roky môjho života ako študent vysokej školy? Čo budem robiť po vysokej škole?
          To sú otázky, ktoré trápia stredoškolákov pred podaním prihlášok na vysoké školy a pred ukončením štúdia. Rozhodnutie o budúcnosti nie je ľahké...

• READYCON 2022

5. 11. 2022
          ReadyCon Slovensko 2022 je najväčšia online udalosť pre stredoškolákov o budúcnosti trhu práce a trendoch vo vybraných odborných oblastiach. Naša škola prijala pozvanie na toto podujatie ako výzvu a zapojili sme sa tiež.

• Energia z vesmíru

28. 10. 2022
          O energii hovoríme stále. Solárne panely zachytávajú slnečnú energiu, spotrebiče v domácnosti vyžadujú elektrickú energiu, keď sa valí skala dole kopcom, povieme, že stráca potenciálnu energiu a získava kinetickú energiu. Energia je všade. Treba si však uvedomiť, že energia neexistuje izolovane, nemôžeme mať vrecko čistej energie, ktorú nalejeme do stroja a ten sa začne hýbať. Vždy je to energia niečoho, napr. kinetická energia vlaku, tepelná energia hrnca vriacej vody, či chemická energia uväznená v benzíne.

13. 9. 2022

Plenárna schôdza RZ sa uskutoční dňa 20.9.2022 (utorok) o 17:30 hod. Vaša účasť je nutná. Po skončení prebehnú triedne schôdze v triedach.

• K otvoreniu školského roka 2022/2023

30. 8. 2022

Vážení rodičia, milí žiaci.

Otvorenie školského roka 2022/2023 sa uskutoční 5. septembra 2022 o 9:00 v súlade s Organizačnými pokynmi MŠVVaŠ SR (https://www.minedu.sk/organizacne-pokyny-msvvas-sr-na-skolsky-rok-20222023/ ).

Z tohto dôvodu, je potrebné pred vstupom do budovy školy,  vyplniť na EduPage Vyhlásenie o bezpríznakovosti žiaka.  Návod pre mobilnú aplikáciu, aj pre počítač, ako ho vyplniť nájdete tu: https://help.edupage.org/sk/u2462

Žiaci Prímy a I.A triedy prinesú vyplnené a zákonným zástupcom podpísané tlačivo "Písomné vyhlásenie o bezpríznakovosti žiaka" a odovzdajú ho pri vstupe do budovy školy triednemu učiteľovi.

Písomné vyhlásenie o bezpríznakovosti sa predkladá s cieľom zabezpečiť bezpečné prostredie v školách a školských zariadeniach za účelom zaistenia bezpečnosti a ochrany zdravia detí a žiakov podľa § 152 písm. c) zákona č. 245/2008 Z. z. o výchove a vzdelávaní (školský zákon) a o zmene a doplnení niektorých zákonov, a tak zachovať prezenčnú výučbu a minimalizovať riziko prerušenia výučby v triede. Vyhlásenie o bezpríznakovosti zákonný zástupca predkladá prostredníctvom EduPage pri nástupe do školy a po každom prerušení dochádzky do školy a školského zariadenia v trvaní 5 a viac po sebe nasledujúcich vyučovacích dní (víkendy a sviatky sa nepočítajú). V prípade, že rodič nepredloží  „Vyhlásenie o bezpríznakovosti“, žiak sa považuje za príznakového, a je potrebné, aby rodič kontaktoval všeobecného lekára pre deti a dorast, ktorý ho bude ďalej usmerňovať.

• GO GREEN 2022

4. 7. 2022
          Piatok, 24.jún 2022, bol pre našu školu výnimočný. Pod záštitou Nadácie ZSE sme usporiadali celoškolské environmentálne podujatie s názvom Go Green.
        • Voľné pracovné miesto - učiteľ strednej školy

13. 5. 2022

Gymnázium Ladislava Dúbravu

Smetanov háj 285/8, 929 01 Dunajská Streda

PRIJME DO ZAMESTNANIA

učiteľa strednej školy na všeobecnovzdelávacie predmety

s aprobáciou fyzika, informatika, matematika, slovenský jazyk a literatúra, dejepis, anglický jazyk, nemecký jazyk

- v ľubovoľnej  kombinácii

s možnosťou aj čiastočného úväzku

Miesto práce:

• Gymnázium Ladislava Dúbravu, Smetanov háj 285/8, 929 01 Dunajská Streda

Termín nástupu:

• 01.09.2022

Druh pracovného pomeru:

• Trvalý pracovný pomer

Mzda:

• Od 915,- €

Kvalifikačné predpoklady:

• Ukončené vysokoškolské vzdelanie II. stupňa v požadovanom študijnom odbore
          • Bezúhonnosť
          • Zdravotná spôsobilosť

Ďalšie požadované schopnosti:

• Pracovné miesto vhodné aj pre absolventa

Pracovná náplň:

• Učiteľ strednej školy

Zoznam požadovaných dokladov:

• Doklad o najvyššom dosiahnutom vzdelaní (diplom, vysvedčenie o štátnej skúške)
          • Súhlas so spracovaním osobných údajov
          • Žiadosť o prijatie do zamestnania
          • Životopis

Dátum a miesto podania žiadosti:

Termín podania: do 17.06.2022

Adresa podania:    Gymnázium Ladislava Dúbravu

Smetanov háj 285/8

929 01 Dunajská Streda

Ďalšie informácie na tel. č.: 031/5522334, 0911 639 111

3. 2. 2022

Od pondelka 7.2.2022 prebieha vyučovanie prezenčnou formou.

Pred nástupom nezabudnite poslať prostredníctvom EDUPAGE Vyhlásenie o bezpríznakovosti (prípadne osobne odovzdajte pri vstupe do budovy).

28. 1. 2022

1. Vyučovanie počas budúceho týždňa bude prebiehať nasledovne:

Príma, Sekunda, Tercia, Kvarta - prezenčná forma vzdelávania

- pred nástupom nezabudnite poslať prostredníctvom EDUPAGE Vyhlásenie o bezpríznakovosti (prípadne osobne odovzdajte pri vstupe do budovy)

Kvinta, Sexta, Septima, Oktáva, I.A, II.A, III.A  a IV.A - dištančná forma vzdelávania

2. Výpisy klasifikácie sa rozdávajú v pondelok 31.1.2022 na 6. vyučovacej hodine, bližšie informácie Vám poskytnú triedni učitelia.